Małe, a cieszy – Drewniane doniczki na balkonie i tarasie. Jak o nie dbać?

Wiosna to czas budzącej się do życia przyrody. Nasze balkony, tarasy zapełniają się bujną roślinnością, kolorowymi bratkami, pelargoniami, petuniami. Aby nasze kwiaty mogły swobodnie się rozwijać, wymagają odpowiednich doniczek, odpornych na zmiany temperatury, promienie słoneczne, deszcz czy wiatr. Marka Bondex doradza, jak odpowiednio zabezpieczyć drewnianą doniczkę, wykorzystując lakierobejcę Satin Finish.
 
Oferta donic i doniczek na rynku jest bardzo duża. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane oraz informację, że mogą być przeznaczone do użytku zewnętrznego. Najbardziej popularne są donice drewniane, plastikowe, ceramiczne. Do najtrwalszych należą donice drewniane, jeśli zostaną wcześniej odpowiednio zabezpieczone. Jak je odpowiednio zabezpieczyć, aby cieszyć się w pełni balkonowym, czy tarasowym kwietnikiem? 
 
Stawiajmy na długoletnią ochronę drewna, a nie jednorazowe “maźnięcie kolorem”
 
Jeśli dobrze zabezpieczymy drewnianą doniczkę na samym początku, jak również od wewnątrz, mamy gwarancję użytkowania jej przez wiele lat. Mimo, że drewno to piękny, szlachetny i trwały materiał, podlega szkodliwym wpływom wilgoci, wiatru, opadów, czy szkodliwego promieniowania UV, które powoduje degradację, zarówno powierzchni, jak struktury drewna. Na powierzchni mogą powstać pęknięcia, przetarcia, zarysowania. Dodatkowo, dochodzi korozja biologiczna, czyli niszczące działanie bakterii, grzybów, owadów. Szukajmy więc preparatów, które dadzą nam długoletnią gwarancję i prawdziwą ochronę, a nie tylko jednorazowe “maźnięcie kolorem”. Bondex Satin Finish zapewnia ochronę drewna do 8 lat. Przeciwdziała działaniom grzybów, pleśni, promieni UV, wody i wiatru.
 
 


Satynowy Glamour w odcieniach szarości i bieli  – Lakierobejca Bondex Satin Finish
 
Kwestia wyboru koloru produktu do drewna zależy od indywidualnych preferencji estetycznych. Jak większość producentów Bondex ma w swojej ofercie bogaty wybór kolorystyki, od mahonii, orzechów po kasztan, jak również trudne do zdobycia na rynku odcienie pięknych, głębokich szarości i bieli. Jako lakierobejca, oprócz cech ochronnych, Bondex Satin Finish ma również walory dekoracyjne. Tworzy na powierzchni drewna gładką powłokę o satynowym połysku, która nie łuszczy się i nie pęka oraz jest wysoce odporna mechanicznie. Powłoka jest twarda i wytrzymała, ale nie maskuje naturalnego rysunku drewna. Lakierobejca Bondex Satin Finish to połączenie trwałej, dobrej jakości, zapewnienie długoletniej ochrony drewna oraz elegancji i stylu. Biorąc pod uwagę szerokie spektrum preferencji naszych klientów, produkt dostępny jest w 12 kolorach – mówi Edyta Sokolnicka, Brand Manager marki Bondex.
 
Zabieg: Malowanie
 
1. Jeśli drewno jest suche i czyste, przystępujemy do malowania. Najpierw dokładnie mieszamy
zawartość puszki. Nakładamy 2-3 warstwy pędzlem lub metodą natryskową. Drugą warstwę nakładamy po 16 godzinach, która również wzmacnia parametry wytrzymałościowe powłoki. W przypadku jasnych kolorów zaleca się zastosowanie 3 warstw lakierobejcy. Nie należy używać jej w temperaturze podłoża i otoczenia poniżej +5°C i wilgotności pow. 80%. Po użyciu pojemnik dokładnie zamknąć.
 
2. Optymalny zakres temperatur, w którym należy malować lakierobejcą wynosi od +10 do +25°C. Lakierobejcy nie należy stosować w temperaturze poniżej +10°C. Niska temperatura i podwyższona wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia powłoki. Po zakończeniu malowania narzędzia umyj wodą.
 
Materiał źródłowy znajduje się pod adresem: